Kamuoyunun Dikkatine !

Kayserispor – Erciyesspor karşılaşmasından sonra yaşanan olaylarla ilgili olarak, maçtan sonra oluşan olaylarda tüm suç Kapalı Kale’ye atılmaktadır.
Maçtan sonraki gazeteciye saldırma olayında grubumuzun uzaktan yakından alakası yoktur. Grubumuzla ilişiği olmayan münferit kişiler tarafından yapılmıştır.
Olaydan sonra gazeteci arkadaşla görüşülmüştür, sürekli iletişim halinde olunmuştur. Kendisi de olayın bizimle alakalı olmadığını bildiğini söylemiştir. Olayı farklı boyutlara çekmeye çalışan Gazeticler Cemiyeti ve TV Kayseri, suçu tamamen grubumuzun üzerine atarak Sayın Valimiz Orhan Düzgün, Emniyet müdürümüz ve şehrin önde gelenlerine adeta bir çocuk gibi şikayet etmiştir. Kapalı Kale grubu bu güne kadar takım son sıradayken bile, binlerce KM yol yapmış, takıma destek vermiş ve takım aleyhinde tek bir kötü tezahürat yapmamıştır. Hatta tepkimizi koymadığımız için, istifa çağrıları yapmadığımız için, şehrin yöneticilerine karşı protesto yapmadığımız için bazı kesimler tarafından kınanmış “YALAKA TARAFTAR” damgası yemiştir. Bizler ki takımın durumu kötüyken, bir tekme de biz atmayalım düşüncesiyle sonuna kadar takımımıza destek verdik. Karda kışta soğukta binlerce KM yol katettik takımımız için. Erciyesspor maçından sonra yaşanan olaylar grubumuz açısından sadece Tepki ve protestodur. Hiç bir şekilde taşkınlık yapmadık, yapmayız. Takımımızın bu haline, futbolcuların oynamamasına ve yöneticilerin buna sessiz kalmasına tepkimizi gösterdik. Emniyet müdürlüğüne “Güvenlik Zaafiyeti Var” diye ithamda bulunan gazeteciler cemiyeti, maçtan sonra sıkılan biber gazlarını ve vurulan jobları görmemiş gibi davranmaktadır. Biz kimsenin maşası değiliz, olmayacağız. Futbola siyaseti karıştırmak isteyenlerin, istediklerini asla gerçekleştirmeyeceğiz. Biz sadece Kayserispor’un menfaatini düşünür, Kayserispor için savaşırız. Tepkimizi de gösteririz, desteğimizi de veririz. Bizi maşa olarak kullanmak isteyen kişilerin hedeflerine ulaşmasına asla izin vermeyeceğiz. Bizler gayet iyi biliyoruz, bizi “İspiyoncu küçük cocuklar” gibi şehrin yöneticilerine şikayet edenlerin amaçarını, kie hizmet ettiklerini. Biz asla bu oyunun bir parçası olmayacağız. Bizim siyasetimiz de, partimiz de, savaşımız da sadece KAYSERİSPOR’dur. Saf ve temiz duygularımıza, kesinlikle sizin pis işlerinizi bulaştırmayacağız. Son olarak söylemek istediklerimizi, herkesin dikkatle okumasını istiyoruz. Geçen sene Fenerbahçe olaylarından sonra, suçlular bulunamamış ve medyanın gazıyla tüm suç yine Kapalı Kale’ye kalmış, tribün liderleri tutuklanmış, grubumuzun üyesi 11 kişi evinden aldırılmıştır. Haksız yere grubumuza atılan itiraflar sonucunda tribün liderimiz cezaevine gönderilmiş ve 20 kişiye maçlardan men cezası verilmiştir. Bunların hepsi bir kaç kişinin isteğiyle, medyanın da desteğiyle oluşmuştur. Bunun tekrarlanmaması için tepkimizi her zaman göstereceğiz. Haksız yere kimsenin ceza almasına göz yummayacağız. Belki elimizde kuvvetli medyamız olmasa da biz yüreğiye inananlar olarak, haksızlıkların her zaman karşısında duracağız. Birilerinin suçsuz yere yargılanmasına göz yummayacağız. Yılmayacağız. Yıkılmayacağız.

Saygılarımızla
Kapalı Kale

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER