Kapalı Kale Grubu

Kapalı Kale, Kayserispor’a gönül vermiş bir avuç yürekli insan tarafından kurulan ve ilk dönemlerinde Taraftar Grubu , büyüyerek sayısı binlere ulaştığında Taraftar Platformu ve son olarak dernekleşerek Kayserispor Kapalı Kale Taraftar Derneği olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

2009 Yılında Kayserispor’u destekleyen taraftar derneklerinin tamamı faaliyetlerini bitirdiğinde, Yeni bakış açısı – Yeni mantalite ; “Tam Bağımsız Kapalı Kale” sloganıyla harekete geçen bir avuç yürekli insanın kurduğu Kapalı Kale, sahne aldığı ilk maç olan Denizlispor karşılaşmasında 20 kişi ile maraton tribünde yer alarak merhaba demiştir hayatına.

2014 yılına gelindiğinde bu yürekli insanların yanında binlerce destekçisi ile Kayserispor’u evinde – deplasmanda koşulsuzca ,beklentiden uzak , kişisel hiç bir menfaati kabul etmeyip , Kayserispor’u her platformda destekleyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Denizlispor karşılaşmasında 20 kişi ile başlayan bu macera;  samimiyet , aidiyet , çıkarsız sevginin gücüyle binlerce destekçi bulmuş, sayısız koreografi , tribün şovu , deplasman yolculukları ile taçlandırılmıştır. Endüstriyel futbola karşı tribün kültürünü savunan “iki elin parmağını” geçmeyecek kadar tribün grubu olan ülkemizde, yerini kabul ettirmiş sayılı gruplar arasındadır Kapalı Kale.

Türkiye’nin onlarca stadında ve Kadir Has’ta da haykırdığımız gibi ; “HER ZAMAN HER YERDE KAPALI KALE”